KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 5955467
nr 595 5467
Eduard Wiiralt
(1898-1954), Estland
Etsning, Eduard Wiiralt (1898-1954), sign. 51/200, 'Dromedar', 39x30
Eduard Wiiralt, estnisk målare född 1898, död 1954.
Utrop:
10.000 kr
Såld:
8.000 kr
måndag 24 augusti 2009
24/8 15:07:31
Signe Persson-Melin (f. 1925)